Co kupić na prezent dziewczynce

Rodzice lubią sprawiać swoim dzieciom niespodzianki. Jednak nie jest łatwo wymyślić prezent, który nie znudzi się po dwóch dniach zabawy. Dobrze jest uważnie wsłuchiwać się w to, co mówi dziecko i na tej podstawie coś wybrać. Np. większość dziewczynek marzy o pięknej lalce barbie, którą będą mogły się pobawić razem z koleżankami. Czy lalka barbie to dobry pomysł na prezent?

Jedna zabawka, wiele możliwości

Lalki barbie znane są od dziesięcioleci. I choć ich wygląd nieco się zmienił od pierwszych modeli, łączy je jedno – to smukła, piękna, ładnie ubrana lalka. Chcąc ją kupić na prezent można wybrać kolor włosów, skóry czy ubrania. Lalka może więc być świetną pomocą, by uczyć dziewczynki tolerancji i by wiedziały, że ludzie też różnią się między sobą. Koszt jednej oryginalnej lalki to około kilkadziesiąt złotych.

Dodatkowo jest możliwość dokupić akcesoria do lalek barbie. Jedną z możliwości są różne ubrania. Lalki barbie – tanio kupisz na portalu bee.pl mogą dzięki temu mieć wiele zawodów – mogą być mechanikami, weterynarzami, lekarkami itd. Jeśli dziewczynce znudzi się jedna rola barbie, zawsze można przekwalifikować lalkę na inną profesję. Poza tym można pomyśleć o samochodzie dla lalki albo o zwierzątkach.

Wielkim marzeniem niejednej dziewczynki jest też domek dla lalek. Te pasujące do barbie są bardzo kolorowe i dobrze wykonane. Posłużą na wiele godzin dobrej zabawy. Lalki barbie mogą więc być świetnym pomysłem na prezent. Jeśli dziewczynka już taką posiada albo niedługo dostanie, można też pokusić się o wykonanie różnych akcesoriów samemu razem z dzieckiem. Przyniesie to mnóstwo zabawy i rodzicom, i córkom. Dodatkowo takie samodzielnie wykonane zabawki nieraz są przez dzieci bardziej doceniane.

Co jeszcze można dać dziewczynce?

Warto pamiętać, że prezenty dla dziewczynek nie muszą ograniczać się do lalek. Jeśli rodzicom zależy na rozwijaniu zainteresowań córek, mogą pomyśleć nad zabawkami, które trzeba samodzielnie złożyć. Innym rozwiązaniem są przeróżne układanki i gry logiczne. Oczywiście prezent musi być dostosowany do wieku dziecka. Dobrze przemyślana niespodzianka przyniesie dziecku mnóstwo radości.