Czy warto pozwalać dziecku bawić się lalkami Barbie

Dzięki temu, że lalki Barbie wyglądają jak dorosłe kobiety, dziewczynki mogą marzyć o przyszłej karierze i sukcesie. Zabawki te promują pewne normy piękna, do których dąży każda współczesna kobieta. Lalki Barbie powstały pod koniec pierwszej połowy ubiegłego wieku w USA. Barbie to nazwa pochodząca od imienia Barbara. Było to imię córki twórcy popularnej lalki. Lalki Barbie są bestsellerem i spełnieniem marzeń wielu dziewczynek w różnorakim wieku. Lalka z czasem zmieniała kształt i powstało wiele produktów podobnych do pierwowzoru Mattela.

Czym szczególnie odznaczają się lalki Barbie?

Z biegiem lat firma Mattel znacznie poszerzyła swoją ofertę, wprowadzając nie tylko odmiany lalek Barbie przypominających dorosłe kobiety, ale także zupełnie nowe lalki, w których pojawiają się postacie:

– księżniczek,

– syren,

– wróżek.

Lalki Barbie są bardzo urocze i czarujące, a równocześnie oferują całe mnóstwo możliwości zabawy, w przeciwieństwie do lalek niemowląt. Syrenki, wróżki oraz księżniczki przeniosą dziewczynkę w czarodziejski świat wyobraźni i pozwolą tworzyć własne fascynujące historie, tak jak Walt Disney. Proste lalki barbie, które przypominają kobiety, pomagają w nauce składania i projektowania strojów. Robienie ubranek dla Barbie rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i zręczność.

Popularność lalek Barbie

W ostatnich latach wokół lalki Barbie wybuchła wrzawa. Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się lalki, które mają nieco inne kształty niż oryginalna Barbie, są okrągłe lub szczupłe, mają inną skórę, włosy, kolor tęczówki oka i inny wzrost. Dzięki temu są bardziej podobne do prawdziwych kobiet. Przez lata Barbie pracowała w różnych zawodach, m.in. jako stewardesa, nauczycielka, trenerka piłki nożnej, dentystka, lekarka, chirurg, oficer armii, kandydatka na prezydenta, policjantka i naukowiec. Ponadto, pracowała w transporcie, w biznesie i pełniła wiele funkcji w przemyśle artystycznym. Znana jest również ze swojej miłości do zwierząt, których od czasu premiery ma kilkadziesiąt.